LOGO LGDPDLW

nowe logotypy„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR), w tym realizację Planu Komunikacji,
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.
Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.

Dbamy o zrównoważony rozwój obszarów wiejskich :-) !

czaplinek n

czlopa n

drawno n

drawsko n

kalisz n

miroslawiec n

tuczno n

g walcz

wierzchowo n

zlocieniec n

pow walcz n

pow drawski

Polskie Trasy

Przewodnik turystyczny na urządzenia mobilne.

Zapytania ofertowe

Zapytania ofertowe Stowarzyszenia Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim

Nabory wniosków

Aktualnie trwające nabory wniosków

West is the Best

West is the Best (Aplikacja MAT)

piątek, 16 września 2022 09:33

Projekt „KOLORY KOBIECOŚCI” wystartował

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W gminie Kalisz Pomorski wystartował projekt „Kolory kobiecości” - jeden z projektów, który w  naszym regionie został dofinansowany ze środków programu “Działaj Lokalnie” w tym roku.   Projekt będzie realizowany do końca listopada 2022 r. 

logotypy poprawione

Realizatorki to nieformalna grupa kobiet w składzie Aneta Olszacka, Bernadetta Klimczak, Magdalena Dąbrowska, Joanna Maras i Sylwia Lodzińska, które już w roku ubiegłym realizowały ciekawe projekty „Kobiety dla kobiet” oraz „Tacy byliśmy jeszcze wczoraj”. Zauważyły wówczas, jak ogromne jest zapotrzebowanie na warsztaty rozwojowe. Powstał zatem kolejny projekt z myślą o kobietach, bez względu na wiek, czy doświadczenie. Jego celem jest szeroko rozumiany rozwój i edukacja na każdym etapie życia.  Działania projektowe w tegorocznej inicjatywie zakładają przeprowadzenie 6 spotkań warsztatowych skierowanych do 20 kobiet zamieszkujących gminę Kalisz Pomorski.  Każde zaplanowane spotkanie nazwane zostanie innym kolorem, których symbolika pomoże, podczas zaplanowanych warsztatów pokazać, jak wieloraka i barwna bywa kobiecość. Spotkania poprowadzą inicjatorki projektu, które do współpracy zaprosiły również osoby  z doświadczeniem w dziedzinie psychologii i psychoedukacji – panią Kamilę Banaś i panią Agnieszkę Kubat. 

13 września br. odbył się pierwszy warsztat, który jak się okazało był bardzo energetyczny i pełen uśmiechu, co widać na fotorelacji.  Inicjatorki podkreślają, że ich intencją jest łączyć ludzi, budować relacje, otwierać siebie i innych na drugiego człowieka. Wierzą też,  że realizowane przez nich działania projektowe wywołają dużo radości, a warsztatowy sposób prowadzenia zajęć ułatwi integrację, współpracę i "sieciowanie". Liczą na to, że dzięki  projektowi „Kolory Kobiecości” po raz kolejny uda się stworzyć grupę, dla której ważniejsza jest współpraca niż konkurencja. Są przekonane, że tego rodzaju działania wpływają na integrację, pozwalają budować relacje, zrozumieć drugiego człowieka, inspirują do wyznaczania celów, spełniania marzeń i wyzwalają kreatywność. To z pewnością zachęci do różnego rodzaju wspólnych inicjatyw w przyszłości. 

Projekt wspierany jest przez  Stowarzyszenie Morsów „Lodołamacze” Gminy Kalisz Pomorski. Zajęcia będą realizowane przy współpracy z Zespołem Szkół im. Pamięci Ofiar 11 września 2001 r w Kaliszu Pomorskim, Stowarzyszeniem Biały Zdrój i Firmą "RudymOkiem".

Projekt został dofinansowany ze środków  programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Złocieńcu: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim”. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Kalisz Pomorski oraz Powiatu Drawskiego.

Czytany 109 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 września 2022 09:43

Nasi partnerzy

dzialajlokalnie Logo PAFW poziom arfp logo