LOGO LGDPDLW

nowe logotypy„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR), w tym realizację Planu Komunikacji,
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.
Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.

czaplinek n

czlopa n

drawno n

drawsko n

kalisz n

miroslawiec n

ostrowice n

tuczno n

g walcz

wierzchowo n

zlocieniec n

pow walcz n

pow drawski

Polskie Trasy

Przewodnik turystyczny na urządzenia mobilne.

Zapytania ofertowe

Zapytania ofertowe Stowarzyszenia Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim

Nabory wniosków

Aktualnie trwające nabory wniosków

Ocena Wniosków

Aplikacja do elektronicznej oceny wniosków.

wtorek, 22 maja 2018 08:48

GLOBAL LEARNING FOR MIND AND HEART 2016-2019 - projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+

Napisane przez

Od września 2016 roku Gimnazjum im. Bohaterów Monte Cassino, a obecnie Szkoła Podstawowa im Janusza Kusocińskiego realizuje w ramach Programu Erasmus+ projekt współpracy szkół pod nazwą „Global Learning for Mind and Heart 2016-2019” współfinansowany ze środków unijnych.

Pierwsza część projektu dotyczyła problemów związanych z zatrudnieniem i bezrobociem, w szczególności dotykającym ludzi młodych, zaś spotkanie uczestników miało miejsce w Złocieńcu, kolejnym tematem był taniec, któremu przewodziła szkoła łotewska z Jaunpils i tam też spotkali się uczniowie i nauczyciele. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczniowie podjęli trudny, a jednocześnie interesujący temat migracji, zaś wymiana wiedzy miała miejsce w partnerskiej szkole w Lund w Szwecji. W dniach 8-14 kwietnia 2018 r. nasi uczniowie przebywali z wizytą w szkole partnerskiej w Bosie na Sardynii we Włoszech. Wizyta ta była już czwartym spotkaniem w ramach projektu Erasmus+. Oprócz polskiej delegacji w spotkaniu brali także udział przedstawiciele szkół z Łotwy, Niemiec, Turcji i Szwecji. Wszyscy uczniowie na czas trwania pobytu zamieszkali w domach włoskich uczniów, co pozwoliło na poznanie gospodarzy, ich stylu życia, kuchni, zwyczajów oraz kultury. Intensywny program pięciodniowej wizyty tym razem był związany z tematyką turystyki. Sardynia zachwyciła wszystkich piękną scenerią i śródziemnomorskim krajobrazem, jakże odmiennym od naszego regionu. Uczestników tego międzynarodowego spotkania przyjął z wizytą w swoim biurze burmistrz Bosy, któremu polska delegacja wręczyła upominki ze Złocieńca. Przez kolejne dni wszyscy uczestnicy zwiedzali okolice Bosy by podziwiać florę tej wyspy, możliwości turystyczne jakie oferuje i poznać problemy związane z turystyką z punktu widzenia zwykłych ludzi. Młodzież oraz nauczyciele wzięli również udział w wykładzie prowadzonym przez ekspertów na temat rozwoju rynku turystycznego przy jednoczesnym poszanowaniu ekologii. Uczestniczyliśmy także w warsztatach i pokazach dotyczących zrównoważonego, odpowiedzialnego rozwoju turystycznego. Zwiedziliśmy szkółkę leśną oraz przeszliśmy wiele kilometrów podziwiając piękne nadmorskie widoki. Odbyły się także zajęcia w szkole, podczas których wszyscy uczniowie zaprezentowali swoje prace na temat turystyki w swoich krajach i regionach, z których pochodzą. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Alghero, malownicze nadmorskie miasteczko, zwane małą Barceloną. Wieczorem nastąpiło podsumowanie całego pobytu, wręczenie certyfikatów i pożegnalna kolacja. Następne spotkanie w ramach projektu będzie miało miejsce w październiku i tym razem to niemiecka szkoła w miejscowości Lippstadt będzie gospodarzem, a uczestnicy przedstawią wybrane przez siebie osobistości z których życia i pracy można czerpać wzór i inspiracje.

Anna Luc

Artykuł odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.

Czytany 946 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 22 maja 2018 09:29

Nasi partnerzy

dzialajlokalnie Logo PAFW poziom arfp logo