LOGO LGDPDLW

nowe logotypy„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR), w tym realizację Planu Komunikacji,
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.
Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.

czaplinek n

czlopa n

drawno n

drawsko n

kalisz n

miroslawiec n

ostrowice n

tuczno n

g walcz

wierzchowo n

zlocieniec n

pow walcz n

pow drawski

Polskie Trasy

Przewodnik turystyczny na urządzenia mobilne.

Zapytania ofertowe

Zapytania ofertowe Stowarzyszenia Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim

Nabory wniosków

Aktualnie trwające nabory wniosków

Ocena Wniosków

Aplikacja do elektronicznej oceny wniosków.

środa, 11 lipca 2018 10:52

Nie siedź w domu - rusz nad wodę!

Napisane przez

7 lipca 2018 r. na Wyspie Ostrów na Jeziorze Siecino nasze Stowarzyszenie zorganizowało imprezę plenerową pn. „Nie siedź w domu rusz nad wodę” będącą częścią projektu współpracy pn. „Bogactwo naszych wód - promocja obszarów historycznie związanych z rybactwem”, w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014 - 2020 realizowanym przez trzy lokalne grupy działania: Stowarzyszenie „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim” w Złocieńcu, Stowarzyszenie WIR – Wiejska Inicjatywa Rozwoju w Stargardzie i Stowarzyszenie "Lider Pojezierza" w Barlinku,

Celem projektu jest promocja obszarów historycznie związanych z rybactwem w tym bogactwa naszych wód, promocji dziedzictwa kulturowego rybactwa oraz w szerokim zakresie edukacja rybna.
Impreza rozpoczęła się zawodami spinningowymi z łodzi już o poranku. Uczestnicy wypłynęli na połów o 6:00 rano, by po 4 godzinach powrócić ze swoimi zdobyczami. Zwycięzcą zawodów został pan Robert Stanek, któremu udało się złowić ponad 2-kilowego szczupaka. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za udział w zawodach.
O godzinie 10:00 Prezes naszego Stowarzyszenia Krzysztof Zacharzewski oraz Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Krzysztof Berest przywitali wszystkich przybyłych uczestników, rozpoczynając tym samym główną część imprezy.
Cały program został podzielony na dwa bloki: blok dla dorosły oraz blok dla najmłodszych pn. „Dzieci i ryby mają głos”. Dorośli mogli próbować swoich sił w zawodach spławikowych, konkurencjach rzutowych oraz wyścigach kajakowych. Zorganizowano także zespołowy konkurs kulinarny, podczas którego uczestnicy musieli samodzielnie przyrządzić najlepszą porawę z pstrąga. Dzieci z kolei uczestniczyły w warsztatach, podczas których mogły dowiedzieć się o rodzajach ryb słodkowodnych, zasadach połowu, przygotowywania sprzętu wędkarskiego, jak też samodzielnie przygotowywały zanętę oraz wędkowali metodą na bata. Dużym zainteresowaniem cieszył się także konkurs plastyczny polegający na malowaniu ryb występujących w naszych jeziorach. Poza tym przygotowano szereg konkurencji sprawnościowych, a przez cały czas trwania imprezy dostępna był strefa zabaw, gdzie znajdowały się m.in. zamki dmuchane, zjeżdżalnie, trampoliny, itp.
Imprezę uatrakcyjnił także pokaz wędzenia sielawy w innowacyjnym mobilnym grillu-wędzarni oraz jej degustacja. Uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali bardzo ciekawe nagrody w postaci termosów, maskotek, kuchenek turystycznych, fartuchów, skrobaczek i miarek wędkarskich,
W imieniu partnerów projektu współpracy zapraszamy na organizowane na obszarze swoich Lokalnych Grup Działania imprezy:
• 18 sierpnia - Stowarzyszenie "Lider Pojezierza" zaprasza na Targi Rybackie w Dębnie, nad jeziorem Lipowo,
• 25 sierpnia - Stowarzyszenie "Lider Pojezierza" zaprasza na zawody spinningowe z łodzi/pontonów pn. "Rybka z pietruszką" nad jeziorem Karsko (Gmina Nowogródek Pomorski),
• 29 września - Stowarzyszenie „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim” zaprasza na spotkanie plenerowe pn. "Turystyka wędkarstwa szansą rozwoju regionu" w Domu Kultury Złocieńcu.

logo ryby II

Czytany 679 razy Ostatnio zmieniany środa, 11 lipca 2018 11:02

Nasi partnerzy

dzialajlokalnie Logo PAFW poziom arfp logo