LOGO LGDPDLW

nowe logotypy„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR), w tym realizację Planu Komunikacji,
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.
Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.

czaplinek n

czlopa n

drawno n

drawsko n

kalisz n

miroslawiec n

ostrowice n

tuczno n

g walcz

wierzchowo n

zlocieniec n

pow walcz n

pow drawski

Polskie Trasy

Przewodnik turystyczny na urządzenia mobilne.

Zapytania ofertowe

Zapytania ofertowe Stowarzyszenia Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim

Nabory wniosków

Aktualnie trwające nabory wniosków

Ocena Wniosków

Aplikacja do elektronicznej oceny wniosków.

piątek, 23 lutego 2018 13:07

Podsumowanie Działaj Lokalnie 2017

Napisał

Już w najbliższy poniedziałek w dniu 26 lutego w Siemczynie obędzie się doroczne podsumowanie programu Działaj Lokalnie realizowanego przez Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim” w roku 2017. Działaj Lokalnie jest to program grantowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany od 2000 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Celem „Działaj Lokalnie” jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. LGD „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim” jako lokalna organizacja grantowa realizuje program "Działaj Lokalnie" od 2009 roku on na obszarze Powiatu Drawskiego. W przeprowadzonych przez Stowarzyszenie 11 naborach konkursowych dofinansowanych zostało ponad 200 projektów na łączna kwotę około 600 tysięcy złotych. W ramach projektów odbywają się szkolenia, kursy, imprezy praktycznie ze wszystkich możliwych dziedzin życia skierowane do dzieci, dorosłych i osób starszych. Zagospodarowywana jest przestrzeń służąca mieszkańcom, budowane i zagospodarowywane są miejsca rekreacyjne nawet w najmniejszych miejscowościach powiatu. Jednak przede wszystkim aktywizują się mieszkańcy i poprzez różnorodne działania budowana jest lokalna, społeczna tożsamość.
W roku 2017 w ogłoszonym w maju  ubiegłego roku konkursie złożono 26 wniosków. Dofinansowanie uzyskało 23 projekty na łaczną kwotę 72 444 zł.
Na uroczystym podsumowaniu w pałacu w Siemczynie spotkają się organizatorzy konkursu, koordynatorzy i uczestnicy zrealizowanych w roku 2017 działań oraz darczyńcy czyli przedstawiciele samorządów wspierających program Działaj Lokalnie. Właśnie przygotowywane są pamiątkowe Anioły dla realizatorów i sponsorów ubiegłorocznych projektów.

P1160929 P1160930

Czytany 1149 razy

Nasi partnerzy

dzialajlokalnie Logo PAFW poziom arfp logo