LOGO LGDPDLW

nowe logotypy„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR), w tym realizację Planu Komunikacji,
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.
Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.

czaplinek n

czlopa n

drawno n

drawsko n

kalisz n

miroslawiec n

ostrowice n

tuczno n

g walcz

wierzchowo n

zlocieniec n

pow walcz n

pow drawski

Polskie Trasy

Przewodnik turystyczny na urządzenia mobilne.

Zapytania ofertowe

Zapytania ofertowe Stowarzyszenia Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim

Nabory wniosków

Aktualnie trwające nabory wniosków

Ocena Wniosków

Aplikacja do elektronicznej oceny wniosków.

wtorek, 12 grudnia 2017 10:07

Festiwal Potraw Tradycyjnych w Tucznie

Napisał

W dniu 9 grudnia 2017 roku odbył się w Tucznie Festiwal Potraw Tradycyjnych  Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim”. Imprezę uroczyście otworzył Wiceprezes Stowarzyszenia, a zarazem zastępca Burmistrza w Tucznie Janusz Bartczak.

W sali widowiskowej rozstawiono stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz sołectwa i organizacje pozarządowe z całego regionu. Swoje stoiska zaprezentowały miejscowości: Rutwica, Górnica, Dzikowo, Strączno, Lubno, Różewo, Szwecja, Jeziorki, Miłogoszcz, Strzaliny, Marcinkowice, Płociczno, Rusinowo, Tuczno, Łąki, Zdbowo, Kłębowiec. Mieszkańcy Tuczna oraz miejscowości uczestniczących w festiwalu bardzo licznie odwiedzili festiwal i chętnie, z wielkim smakiem, raczyli się przygotowanymi potrawami. Przygotowano zarówno potrawy postne, jak i pieczone mięsa, różnego rodzaju sałatki czy słodkie świąteczne wypieki. Tradycją festiwalu jest konkurs na najsmaczniejszą potrawę świąteczną. Zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich z Dzikowa, przygotowując pstrąga w śmietanie. Zwycięska reprezentacja otrzymała kuchenkę elektryczną, którą ufundował Lider Wałecki. Drugie miejsce zajęło sołectwo Strzaliny i Marcinkowice, które częstowało „Pierogami cioci Irenki”, a trzecie KGW Lubno z „Kaczką-dziwaczką”. Wyróżnienie otrzymało sołectwo Jeziorki, które przygotowało karpia w galarecie. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali patelnie oraz podgrzewacze do potraw ufundowane przez Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim”. Imprezę uświetnił występ grupy Kaczyńska/Dykban/Kwiatkowski TRIO, który zaprezentował świąteczne hity oraz tradycyjne kolędy w niecodziennych aranżacjach. Festiwal współfinasowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania - Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Czytany 1195 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 grudnia 2017 10:47

Nasi partnerzy

dzialajlokalnie Logo PAFW poziom arfp logo