LOGO LGDPDLW

nowe logotypy„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”,
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
"Europejski Fundusz Morski i Rybacki",
Instytucja Zarządzająca PO Rybactwo i Morze 2014-2020 - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR), w tym realizację Planu Komunikacji,
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego
Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.
Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR.

czaplinek n

czlopa n

drawno n

drawsko n

kalisz n

miroslawiec n

ostrowice n

tuczno n

g walcz

wierzchowo n

zlocieniec n

pow walcz n

pow drawski

Polskie Trasy

Przewodnik turystyczny na urządzenia mobilne.

Zapytania ofertowe

Zapytania ofertowe Stowarzyszenia Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim

Nabory wniosków

Aktualnie trwające nabory wniosków

Ocena Wniosków

Aplikacja do elektronicznej oceny wniosków.

czwartek, 26 października 2017 10:46

Wieści z Powiatu Drawskiego

Napisał

W ostatnim czasie miało miejsce sporo wydarzeń w naszym regionie, poniżej skrót wydarzeń w powiecie Drawskim:

1.NIEMIECKIE DELAGACJE PODCZAS DNI CZAPLINKA

W dniach 14-16 lipca br. Czaplinek gościł delegacje z naszych niemieckich miast partnerskich: Bad Schwartau, Grimmem oraz Marlow. Głównym celem wizyty był udział w uroczystościach związanych z Dniami Czaplinka. Nasi zagraniczni przyjaciele czynnie uczestniczyli w obchodach miasta Stoisko Grimmem i Marlow cieszyło się bardzo dużym powodzeniem zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Czaplinek po raz pierwszy odwiedził nowy burmistrz Bad Schwartau – dr Uwe Brinkmann.

  1. OTWARCIE POWARSZTATOWEJ WYSTAWY TKANINY ARTYSTYCZNEJ

21 lipca 2017 r. w Izbie Muzealnej nastąpiło otwarcie wystawy tkaniny artystycznej, które powstały podczas zimowo – wiosennych warsztatów tkackich z tkaniny artystycznej, tkanej na ramie. Warsztaty zorganizowane przez Gminę Czaplinek skierowane były do mieszkańców sołectw Siemczyno i Rzepowo i prowadzone przez instruktora Ewę Tamulewicz. 

  1. FINAŁ LETNICH ZMAGAŃ ŻEGLARZY O PUCHAR JEZIORA DRAWSKO

02.09.2017 r. odbyły się na jeziorze Drawsko ostatnie regaty organizowane przez Czaplineckie Bractwo Żeglarskie oraz Gminę Czaplinek o Puchar Jeziora Drawsko. W całym cyklu emocjonujących żeglarskich zmagań trwających od początku wakacji wzięło udział  24 załóg. Zawodnicy podczas regat udowodnili wysoki poziom swoich umiejętności. Po zakończeniu regat burmistrz Czaplinka Adam Kośmider oraz komandor Czaplineckiego Bractwa Żeglarskiego Andrzej Cogiel wręczyli zwycięzcom puchary i nagrody. Nagrody były ufundowane przez Burmistrza Czaplinek.

4.DOŻYNKI 2017 W POWIECIE DRAWSKIM

W dniu 9 września 2017 r. na Stadionie Miejskim w Czaplinku odbyło się XV Powiatowe Święto Plonów. Organizatorem tegorocznych dożynek był Powiat Drawski przy współpracy z Gminą Czaplinek. Gospodarzami byli Starosta Drawski Stanisław Kuczyński i Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider. Podczas dożynek wszystkie nagrodzone i wyróżnione Gminy i Sołectwa otrzymały bony pieniężne.

  1. 5. ŚWIĘTO DRAWY

W dniach 29-30 lipca br. Złocieniecki Ośrodek Kultury zorganizował drugą edycję „Święta Drawy”. Jest to impreza integrująca lokalną społeczność, a także promująca region   i mieszkańców. W ramach święta można było podziwiać wystawę prac wielkoformatowych złocienieckich artystów, czy posłuchać muzyki ulicznych muzyków- swoją obecnością zaszczycił też Lech Dyblik. Głównym miejscem wydarzenia stał się amfiteatr- w sobotę poza lokalnymi twórcami wystąpił zespół Piersi a w niedzielę odbył się koncert dla dzieci, podczas którego wystąpili „Budyń Julka Tuwima (z udziałem Czesława Mozila) oraz zespół „Boreasch” fundując dużą dawkę irlandzkiego folk-rocku.

  1. MURAL

W sierpniu br. rozpoczęły się prace  związane z wykonaniem muralu na budynku przy ul. Piłsudskiego 16 w Złocieńcu ( deptak). Przy projekcie pracowała złocieniecka młodzież  w czasie warsztatów dot. tworzenia muralu. Autorem projektu końcowego jest  dr arch. Radosław Barek we współpracy   z Dominikiem Dziedziną. Zarówno warsztaty jak sam mural realizowane są w ramach Programu Rewitalizacji dla Gminy Złocieniec. Mural został skończony 25 września br. i już można podziwiać go w całości. Uroczyste otwarcie muralu odbyło się 10 października br. o godzinie 16:00.

  1. JARMARK OGÓRKOWY W EKOLOGICZNYCH KLIMATACH

15 Lipca br. w Kaliszu Pomorskim odbył się Ekologiczny Eko-Jarmark nad Jeziorem Ogórkowym. Festyn rozpoczął się zawodami sportowymi ,Powiatowym Turniejem Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza, oraz niezwykle barwnym konkursem pod hasłem „ Pływaj po jeziorze ogórkowym wehikułem odlotowym”. Głównym bohaterem imprezy był jednak „ogórek”.  Uczestnicy jarmarku mogli spróbować słynnej zupy ogórkowej, ogórków kiszonych, oraz innych słynnych smakołyków kulinarnych. Punktem imprezy jest zatopienie beczek z ogórkami w jeziorze, oraz wyłowienie tych zatopionych podczas zeszłorocznego jarmarku. W czasie jarmarku prowadzona była akcja edukacyjna w ramach projektu „Kulturalno-artystyczny ruch ekologiczny 2017” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

8.NARODOWE CZYTANIE

9 września br. w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbyła się społeczna akcja pt. Narodowe Czytanie 2017. Zachęceni przesłaniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy. Polacy na wspólną lekturę wybrali „WESELE” Stanisława Wyspiańskiego.

  1. 9. Bieg Wilczym Tropem

16 września br. Stowarzyszenie Nasza Świerczyna wraz z GOKSiT w Wierzchowie zorganizowali imprezę rekreacyjną pod nazwą Bieg Wilczym Tropem. Podczas Biegu uczestnicy poruszają się po tropach wilka, każdy w swoim tempie szuka swej zdobyczy,  a zdobyczą tą była wytrwałość, determinacja i satysfakcja. Udział w zawodach wzięło 160 sportowców w tym 35-cioro dzieci. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, nagrody otrzymali najlepsi. 

  1. CIUCHCIA ZDROWIA

19 lipca przy placu zabaw przy ul. Mickiewicza w Drawsku Pomorskim odbyła się impreza pn. "Ciuchcia zdrowia", której organizatorami byli Burmistrz Drawska Pomorskiego, Fundacja Krzepki Maluch oraz Chrześcijańska Służba Charytatywna."Ciuchcia zdrowia" to wydarzenie, które jest adresowane do dzieci w wieku 4-10 lat. Na specjalnie przygotowanych stacjach najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i gminy wyruszyli w podróż, która skupiała uwagę na wybranych aspektach zdrowia. Na stacji początkowej dzieci otrzymały paszport, z którym udały się w dalszą podróż. Po wesołej zabawie, edukacyjnej rozmowie oraz sporej dawce nauki, uczestnicy wydarzenia otrzymali pieczątki potwierdzające obecność na stacjach. Na zakończenie wręczone zostały certyfikaty pn. "Krzepki maluch". Głównym celem "ciuchci zdrowia" było odkrywanie najważniejszych zasad zdrowia oraz promowanie aktywnego trybu życia.

Czytany 1412 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 26 października 2017 11:02

Nasi partnerzy

dzialajlokalnie Logo PAFW poziom arfp logo